KInIT je súčasťou dvoch úspešných projektových návrhov v programe Horizont Európa

KInIT sa so svojimi európskymi partnermi zúčastnil na dvoch výzvach programu Horizont Európa. Po mesiacoch tvrdej práce strávenej prípravami máme radosť, že návrhy našich spoločných projektov získali veľmi pozitívne hodnotenia. Teraz nás čaká posledný krok procesu – udelenie grantu, ktoré by sa malo udiať v blízkej budúcnosti.

V prvom projekte bude KInIT spoločne s partnermi z prestížnych európskych organizácií bojovať proti dezinformáciám pomocou umelej inteligencie. Hlavným cieľom projektu bude budovať AI riešenia proti pokročilým dezinformačným technikám, ktoré budú slúžiť mediálnym profesionálom. Zároveň budeme pracovať na základoch pre budúci výskum v oblasti AI proti dezinformáciám.

Druhý projekt je zameraný na spojenie európskej AI komunity s cieľom podporiť výskumný ekosystém v oblasti AI, a to akademický aj priemyselný. Cieľom tohto projektu je vytvoriť udržateľnú digitálnu platformu a experimentálne prostredie prostredníctvom otvorených výskumných kanálov. Sme veľmi hrdí, že sme súčasťou skupiny popredných odborníkov, ktorí budú pracovať na vytvorení platformy pre spoluprácu, ktorá posilní výskumný ekosystém AI v Európe.

Úspech v dvoch európskych projektov je pre nás veľkou motiváciu, keďže konkurencia je v týchto výzvach mimoriadne vysoká. Veľmi tešíme na tieto spolupráce, ktoré nás opäť posunú vpred. Viac podrobností zverejníme po spustení projektov.