KInIT na CitaKone 2024

Zúčastnite sa na konferencii CitaKon, ktorá sa uskutoční 10. apríla 2024 od 9:00 ráno v Brne na Vysokom učení technickom!

Konferencia, organizovaná organizáciou Citace.com, sa zameriava predovšetkým na problematiku citácie a plagiátorstva. Čakajú vás však aj zaujímavé prezentácie o mediálnej gramotnosti, kybernetickej bezpečnosti a boji proti dezinformáciám.

Tešiť sa môžete na mnoho zaujímavých rečníkov, vrátane nášho výskumníka Ivana Srbu, ktorý bude rozprávať o prepojení veľkých jazykových modelov a ich potenciálnom zneužití na tvorbu a šírenie dezinformácií.

V jeho prezentácii sa dozviete napríklad to, aký potenciál majú veľké jazykové modely pri generovaní dezinformácií. Počas prednášky sa bude venovať potenciálu a reálnym hrozbám, ktoré so sebou prináša umelá inteligencia v kontexte škodlivého obsahu na internete. Ivan sa taktiež zameria na najnovšie výsledky nášho výskumu, ktoré poskytujú poznatky y o našich jazykoch (mimo angličtiny). 

Ivanova prednáška Veľké jazykové modely – od generovania po detekciu dezinformácií začína o 15:30. Celý program nájdete tu

Pre účasť na konferencii je potrebné sa zaregistrovať