CEDMO konferencia: Dilemy v európskej demokracii 

Pridajte sa k nám na druhom ročníku CEDMO konferencie, tentoraz na tému: Dilemmas in European Democracy: Is the Community Heading towards Political Nightfall and Technological Anomy? Konferencia je organizovaná v rámci projektu CEDMO, ktorého súčasťou je aj KInIT.

Cieľom CEDMO je vytvoriť centrum na boj s dezinformáciami v rámci Českej republiky, Poľska a Slovenska. CEDMO svoj zámer vykonáva prostredníctvom overovania faktov, podpory mediálnej gramotnosti a vývojom nástrojov, ktoré využívajú umelú inteligenciu pri overovaní faktov.

Jednodňová konferencia sa uskutoční 6. novembra 2023 na Karlovej Univerzite v Prahe. Udalosť bude, podobne ako minulý rok, skúmať široké spektrum aktuálnych tém, ako sú voľby v strednej Európe (konkrétne na Slovensku a v Poľsku), úlohy fact-checkingu (overovania faktov) a demokracie, technologické výzvy a regulačné opatrenia, ktoré predstavujú kľúčové nástroje v boji proti šíreniu dezinformácií.

Môžete sa tešiť na pestrý program, medzi prednášajúcimi  budú mnohí európski odborníci a zástupcovia kľúčových zainteresovaných strán. V rámci troch panelov budú diskutovať o nasledujúcich témach: 

  • Demokracia, voľby a overovanie faktov v strednej Európe
  • Technologické výzvy a regulačné opatrenia
  • Nový pohľad na mediálnu gramotnosť

Zaregistrovať sa môžete tu