Better_AI_Meetup: Bezpečnejšia budúcnosť umelej inteligencie

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí veria v lepší svet s umelou inteligenciou. Pripojte sa k stretnutiam dizajnérov, developerov, výskumníkov a nadšencov umelej inteligencie na Better_AI_Meetup.

Témou už piateho Better_AI_Meetupu bude vysvetliteľnosť modelov hlbokého učenia a rovnováha kybernetickej bezpečnosti (Explainability of Deep Learning Models and Cybersecurity Equilibrium). Prednášky budú prebiehať ako vždy v anglickom jazyku.

Prvým speakerom bude Juraj Jánošík, ktorý pôsobí v spoločnosti ESET ako Senior Manager of Threat Detection and Machine Learning. Druhú prezentáciu nám pripraví Martin Tamajka, výskumník z Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií. Martin sa zaoberá výskumom nových metód hlbokého učenia, ako aj zvyšovaniu transparentnosti neurónových sietí. 

V rámci podujatia, ktoré organizujeme s Innovatrics a HubHub, sa podelíme o naše skúsenosti s vývojom praktických aplikácií umelej inteligencie, znalosti o nástrojoch a prístupoch, prípadové štúdie o transformačnej sile AI technológie a omnoho viac.

Program:

  • 17:00 Privítanie
  • 17:10 Prezentácia: Zlepší alebo naruší strojové učenie rovnováhu v oblasti kybernetickej bezpečnosti? (Will machine learning improve or disrupt the cybersecurity equilibrium?) – Juraj Jánošík (ESET)
  • 17:40 Prezentácia: Chcem vedieť „prečo“ – smerom k pochopiteľnej a vysvetliteľnej umelej inteligencii (I want to know „why“ – towards understandable Explainable AI) – Martin Tamajka (KInIT)
  • 18:10 Diskusia: – _Slido #better_ai

Tu zistíte viac o podujatiach Better_AI_Meetup.

Záznam z piateho Better AI Meetupu si môžete pozrieť tu:

Nestihli ste prvé štyri meetupy? Záznamy z prezentácií si môžete pozrieť tu.