AFO: Medzinárodný festival populárno-vedeckých filmov

Zúčastnite sa na 58. ročníku filmového festivalu AFO

Medzinárodný festival populárno-vedeckých filmov organizuje Univerzita Palackého v Olomouci a v súčasnosti patrí medzi najväčšie vzdelávacie akcie v Európe. Festival každoročne privíta renomovaných vedcov a vedkyne z celého sveta. 

Festival AFO sa uskutoční sa 25 – 30. 4. 2023 v Olomouci. Môžete sa tešiť na zaujímavé filmy, prednášky, workshopy a koncerty. 

Súčasťou festivalu bude aj živý formát podcastu Štúdia N, Studio N LIVE. Programom bude  panelová diskusia na tému ”Ako veľmi inteligentná je umelá inteligencia?”.

Diskusie sa zúčastní Mária Bieliková spolu s Tomášom Mikolovom a vedeckým novinárom Petrom Koubským, ktorí spoločne do hĺbky preskúmajú rozdielne aspekty umelej inteligencie.

Keďže v oblasti technológií je teraz AI dominantnou témou, účastníci diskusie spolu rozoberú aktuálne otázky, ako napríklad: 

  • Čo umelá inteligencia ľudstvu prinesie a čo nám, naopak, vezme? 
  • Sme naozaj svedkami technologického zlomu?

Živá diskusia Štúdia N LIVE sa uskutoční v sobotu, 29.4.2023 o 18:00 hodine v Divadelnom sále Umeleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci  a bude ju moderovať Filip Titlbach a Vítek Svoboda.
Viac informácii o diskusii nájdete tu.