KInIT bol partnerom IT SPY 2021

Nedávno bol KInIT hrdým partnerom na každoročnom finále súťaže IT SPY 2021, do ktorého sa zapojilo 14 českých a slovenských univerzít a odovzdalo takmer 1300 diplomových prác. Vo finále bolo 8 finalistov.

IT SPY je elitná IT súťaž hodnotiaca diplomové práce študentov vysokých škôl. Desiatky ambasádorov každoročne hľadajú tie najlepšie zo všetkých úspešne obhájených diplomových projektov. Do súťaže sa tento rok zapojilo takmer 1300 diplomových prác vypracovaných na IT fakultách českých a slovenských vysokých škôl. Spoločné rozhodnutie potom pod záštitou najstaršej profesionálnej IT organizácie ACM (Czech & Slovakia Chapter) o tých, ktorí budú vybraní do finále.

Hlavnými organizátormi súťaže v roku 2021 boli Profinit a česká a slovenská sekcia odborného združenia ACM (Asociácia pre výpočtovú techniku) – Slovakia ACM Chapter. Záštitu nad súťažou udelili aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu ČR, Ministerstvo priemyslu a obchodu, Ministerstvo školstva, mládeže a športu SR a Kempelen Institute of Intelligent Technologies.

Sme hrdí, že náš výskumník Patrik Goldschmidt získal 2. miesto v súťaži IT SPY, kde vo finále prezentoval prácu na tému „Zmierňovanie DoS útokov pomocou strojového učenia“, ktorú spracoval ako magisterský študent Fakulty informačných technológií VUT v Brne.

Zistite viac o súťaži alebo si pozrite video zo slávnostného vyhlásenia výsledkov.