Better_AI_Meetup: NLP a jazykové modely v reálnom živote

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí veria v lepší svet s umelou inteligenciou. Pripojte sa k stretnutiam dizajnérov, developerov, výskumníkov a nadšencov umelej inteligencie na Better_AI_Meetup.

Témou ôsmeho Better_AI_Meetupu bude NLP a jazykové modely v reálnom živote. Prednášky budú prebiehať ako vždy v anglickom jazyku.

Prvú prezentáciu bude mať Daniel Hládek, ktorý pôsobí na Technickej univerzity v Košiciach (Katedra elektroniky a multimediálnych telekomunikácií Fakulty elektrotechniky a informatiky).

Druhým speakerom bude Andrej Švec, ktorý vedie tím zameraný na vytváranie NLP funkcií v spoločnosti Slido.

Tentokrát budeme mať aj rozhovor s Tomášom Mikolovom z Českého inštitútu informatiky, robotiky a kybernetiky. Tomáš je vedec špecializujúci sa na výskum umelej inteligencie, jeho hlavným zameraním sú štatistické modely jazyka.

V rámci podujatia, ktoré organizujeme s Innovatrics, sa podelíme o naše skúsenosti s vývojom praktických aplikácií umelej inteligencie, znalosti o nástrojoch a prístupoch, prípadové štúdie o transformačnej sile AI technológie a omnoho viac.

Program:

  • 5:00 pm Privítanie
  • 5:10 pm Prezentácia – Hodnotenie viacjazyčných jazykových modelov pomocou SK-QUAD – Daniel Hládek, TUKE
  • 5:20 pm Prezentácia – Od slovných vektorov k LLM: Tvorba produktov využívajúcich NLP bez toho, aby sme zbankrotovali – Andrej Švec, Slido
  • 5:40 pm Rozhovor- Budúcnosť jazykových modelov – Tomáš Mikolov ,CIIRC CTU 
  • 6:05 pm Diskusia –  _Slido #better_ai

Tu zistíte viac o podujatiach Better_AI_Meetup.

Záznam z meetupu si môžete pozrieť tu:

Chceli by ste si pozrieť predošlé meetupy? Záznamy z predošlých meetupov si môžete pozrieť tu.