14. ročník súťaže IT SPY

Je nám cťou, že aj tento rok môže byť KInIT súčasťou ocenenia IT SPY, prestížnej súťaže o najlepšiu diplomovú prácu.

IT SPY je súťaž českých a slovenských univerzít o najlepšiu diplomovú prácu v oblasti informatiky a informačných technológií. Do aktuálneho ročníka sa zapojilo 8 popredných českých vysokých škôl a 5 slovenských univerzít, na ktorých v minulom akademickom roku mladí informatici uspešne obhájili takmer 1 200 diplomových prác. Z nich napokon ambasádori súťaže vybrali 49 najlepších.

Spomedzi nich sa budú vyberať semifinalisti a finalisti, ktorí budú vo finále  22. novembra 2023 svoje projekty osobne prezentovať pred porotou. Členom poroty bude tento rok aj Mária Bieliková.

Cieľom súťaže je podporiť študentov v ich štúdiu a pomôcť im uplatniť ich snahu a výsledky v praxi. Súťaž organizujú české a slovenské vysoké školy spolu s popredným českým softvérovým domom Profinit. Po odbornej stránke súťaž zaštiťujú česká a slovenská sekcia celosvetovej profesijnej organizácie ACM. 

Za najlepšiu prácu môže hlasovať do 20. novembra 2023 aj verejnosť. Svoj názor na to, ktorá práca je najlepšia, tak môžete vyjadriť aj vy. Hlasovať za svojho favorita môžete tu. 

Bližšie informácie o súťaži nájdete tu.